Miesięcznik „Zgrzyt” znów w Zgierzu!

Po dwóch latach od ostatniego wydania wraca „Zgrzyt” – niezależny miesięcznik obywatelski wydawany w Zgierzu przez Stowarzyszenie Tkalnia. Trzy numery pisma ukażą się dzięki projektowi „Wielokulturowy Zgierz”.

„Zgrzyt” w latach 2012-2013 prowadziła redakcja obywatelska założona przy Stowarzyszeniu Tkalnia. Po dwóch latach miesięcznik wraca do Zgierza. Pierwsze spotkanie redakcji odbyło się na początku września. Gazetę tworzą lokalne aktywistki i aktywiści – jesteśmy otwarci na osoby, które chcą spróbować się w dziennikarstwie obywatelskim, widzą ważne tematy, których nie poruszają inne media. Powrót „Zgrzytu” jest możliwy dzięki projektowi „Wielokulturowy Zgierz” w ramach którego zostanie zrealizowany Festiwal Wielokulturowy Zgierz, a w zgierskich szkołach prowadzone są zajęcia z edukacji do różnorodności.

Pierwszy numer trafi do mieszkanek i mieszkańców Zgierza w połowie października.

Zapraszamy do kontaktu: kontakt@gazetazgrzyt.pl

Projekt realizowany jest w ramach „Obywateli dla demokracji” ze środków EOG.